Nowe narzędzie do oceny efektywności inwestycji innowacyjnych

W czerwcu 2008 roku ówczesny Przewodniczący naszego Koła Piotr Strzelczyk zgłosił udział Koła w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – „Kreator Innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”. Obecnie w ramach Programu uruchomiona została wersja 2.0 systemu rejestracji innowacji, połączona z kalkulatorem oceny efektywności finansowej inwestycji: NPV, IRR, profile NPV, MNPV, MIRR itd.

Zapraszamy do testowania wersji beta, która zapewnia pełną rejestrację studenckich pomysłów innowacyjnych w bazie innowacji (pewne funkcjonalności obliczeniowe są nadal aktualizowane, co nie przeszkadza w rejestracji).

Rejestrowane mogą być:
• innowacje technologiczne
• nowe produkty
• licencje i patenty przeznaczone na sprzedaż
• innowacje organizacyjne
• idee zgłaszane do wstępnej oceny przez studentów i doktorantów uczelni biorących udział w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – „Kreator Innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości”: AGH, UJ, UEK, UPK i in.

Innowacje mogą być zgłaszane przez zarejestrowanych i zweryfikowanych użytkowników, zatem wcześniej należy się zarejestrować na stronie Programu (link znajduje się również na podstronie „Linki” oraz w prawej kolumnie naszej Strony Głównej).

Program gwarantuje pełną poufność zgłaszanych innowacji.

Ponadto prowadzące Program Centrum Transferu Technologii Fundacji „Progress & Business” w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w VI. Konkursie na Najlepszy Biznesplan Przedsięwzięcia Innowacyjnego, Edycja 2010. Zgłoszenia na Konkurs będzie można rejestrować do 31 października 2010.

Tags:

Comments are closed.